Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Pinokio - streszczenie - strona 2

prosił mężczyznę o nowe nogi. Obiecał także, że zacznie chodzić do szkoły. Dżepetto kupił mu przybory za pieniądze ze sprzedanej kurtki.

 

Pinokio idąc do szkoły zauważył teatrzyk. Bardzo chciał zobaczyć przedstawienie, ale nie stać go było na bilet. Sprzedał więc elementarz. Kukiełki chciały zaprzyjaźnić się z Pinokiem, jednak gdy ten wszedł na scenę zepsuł przedstawienie. Widzowie zaczęli wychodzić i narzekać, że stracili pieniądze. Reżyser wpadł we wściekłość i chciał spalić Pinokia. Po chwili rozmowy reżyser przyznał, że piecze baranka i nie ma drewna, które mógłby dołożyć do ognia i dlatego musi spalić którąś z kukiełek i jeżeli nie spali Pinokia będzie musiał wrzucić do ognia Arlekina. Pinokio stanowczo wstawił się za nowym kolegą. Mężczyźnie spodobało zachowanie chłopca, dlatego darował życie kukiełkom. Reżyser na odchodne podarował Pinokiowi pięć sztuk złota.


Niestety chłopiec spotkał po drodze lisa i kota, którzy dowiedziawszy się, że ten posiada sztabki, zaproponowali mu podróż do Dudkolandii. Okłamali go, że jest to miejsce, gdzie można pomnożyć swoje oszczędności. Aby tego dokonać należy jedynie zakopać pieniądze w ziemi. Pinokio nie poznał się na oszustach i przystał na ich propozycję. Lis i kot pozostawili chłopca w gospodzie. Rachunku oczywiście nie zapłacili. Pinokio udał się na Pole Cudów, gdzie pojawił się duch świerszcza. Owad namawiał chłopca do powrotu do domu. Pinokio nie chciał jeszcze wracać.


Chłopiec szedł przez las. Napadli go zbójcy. Pinokio bronił się jak potrafił, ale napastnicy byli silniejsi. W końcu ugryzł jednego w łapę. Zbójcy pozornie uciekli. Pinokio szedł dalej aż natrafił na małą chatkę. W oknie stała dziewczynka o błękitnych włosach opadających na ramiona. Powiedziała, że nie może go wpuścić, ponieważ wszystkich domowników