Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Pinokio - streszczenie - strona 3

zabrała śmierć, ona także już tylko wypatruje trumny. W tym momencie zbójcy ponownie napadli na chłopca. Nie znaleźli pieniędzy ukrytych pod językiem, więc postanowili powiesić Pinokia i wrócić nazajutrz, gdy chłopiec będzie już martwy. Dziewczynka postanowiła pomóc chłopcu. Okazała się być czarodziejką i przy pomocy leśnych zwierzątek uwolniła kukiełkę, ugościła w swoim domu, a zwierzęta opiekowały się chorym. Świerszcz opowiedział zgromadzonym, jakim chłopcem jest Pinokio i jak potraktował swojego ojca Dżepetta. Zwierzęta były oburzone i nie szczędziły uwag. Pinokio zaczął się tłumaczyć, jednak nie potrafił znaleźć właściwych słów i zrobiło mu się strasznie głupio. Wypił z niechęcią gorzkie lekarstwo widząc króliki niosące dla niego trumnę. Zmobilizowało go to do przyjmowania niesmacznych leków.


Czarodziejka zaprosiła chłopca ponownie, ale tym razem poprosiła, aby przyszedł wraz z ojcem. Pinokio pożegnał się i ruszył w dalszą podróż. Spotkał lisa i kota, którym zaufał po raz drugi. Idąc za ich radą posadził swoje monety na polu. Chłopiec czekał na efekty, przychodził codziennie na pole, ale nic nie wyrastało. W końcu papuga zdradziła mu, że lis i kot zaraz po jego odejściu wykopali pieniądze i uciekli. Pinokio wyruszył do Dudkowa Durnego, aby zgłosić kradzież. Po opowiedzeniu swoich losów został zamknięty w więzieniu na cztery miesiące. Pinokio był załamany swoją łatwowiernością i losem jaki go spotkał. Nie wiedział, jak długo będzie siedział za kratami i marzył o powrocie do domu.


W tym czasie ustanowiono amnestię, która miała polegać na wypuszczeniu skazanych. Pinokio miał jedynie przyznać, że jest przestępcą. Tak też uczynił i wkrótce opuścił mury więzienia. Postanowił udać się do wróżki. Niestety po drodze spotkał węża. Udało mu się doprowadzić go do