Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Pinokio - streszczenie - strona 4

tak potężnego śmiechu, że zwierze nadmuchało się i pękło. Następnie wpadł w kolejne tarapaty. Dał się złapać w pułapkę przeznaczoną dla kun. Właściciel przywiązał go na łańcuchu jak psa i kazał pilnować kur. W nocy przyszły kuny i zaproponowały chłopcu układ. On pozwoli im kraść osiem kur tygodniowo, a one jedną będą mu zostawiały. Chłopiec zawołał właściciela, a ten w zamian uwolnił go. Gdy Pinokio dotarł do chatki niebieskowłosej wróżki zastał tylko tabliczkę wyjaśniającą, że dziewczyna zmarła czekając na Pinokia.


Gołąb powiedział chłopcu, że jego ojciec zamierza go szukać i w tym celu buduje łódkę. Obiecał zabrać chłopca na brzeg morza. Niestety ojca już nie było. Pinokio rzucił się w fale. Dopłynął do wysepki. Delfin poinformował chłopca, że jego ojciec został zjedzony przez rybo-psa. Chłopiec załamał się. Rozczarowany dotarł do miasteczka Pszczółkowo Pracowite, jednak był zbyt leniwy, aby podjąć się jakiejkolwiek pracy, więc nie otrzymał niczego do jedzenia. W końcu chłopiec pomógł pewnej kobiecie nieść ciężki dzban pełen wody. Szybko okazało się, że kobieta jest wróżką. Obiecał poprawić się, aby otrzymać pomoc wróżki. Poszedł do szkoły i pilnie się uczył. Był jednym z najlepszych uczniów. Pewnego dnia koledzy namówili Pinokia do pójścia na wagary. Powiedzieli biednemu chłopcu, że widziano na brzegu rybo-psa.


Pinokio słysząc to bez wahania opuścił zajęcia, jednak na plaży przekonał się, że padł ofiarom żartu. Doszło do bójki i jeden z chłopców został mocno uderzony książką w głowę. Wszyscy uciekli i został jedynie Pinokio. Próbowano go złapać, lecz ten wskoczył do morza. Za nim wskoczył pies gończy. Pinokio dotarł do brzegu, ale widząc tonącego ze zmęczenia psa wrócił by go uratować. Wpadł wtedy w sieci rybackie. Alidor uratował chłopca. Pinokio udał się do