Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Pinokio - streszczenie - strona 5

domu rannego chłopca, aby dowiedzieć się czegoś na temat jego stanu zdrowia.


Okazało się, że chłopiec będzie żył. Następnie Pinokio postanowił odwiedzić wróżkę. Nie był jednak na tyle cierpliwy, aby poczekać aż drzwi otworzy mu ślimak schodzący z czwartego piętra i zaczął z całej siły kopać w drzwi. Natrafił na niewielką szparę, a potem stracił przytomność. Gdy obudził się ujrzał wróżkę. Ta nagrodziła go za to jak postąpił i za jego wyniki w nauce. Obiecała przemienić go w normalnego chłopca. Wróżka pozwoliła chłopcu urządzić śniadanie z tej okazji i zaprosić kolegów. Miał jednak wrócić przed nocą. Za spóźnienie miała spotkać chłopca kara. Pinokio obiecał dotrzymać słowa. Zaprosił już wszystkich poza swoim najlepszym kolegą Kmiotem. Udał się do jego domu jako ostatniego.


Okazało się, że Romeo (Kmiot) wyjeżdża do Zabawkonii, w której nie trzeba się uczyć i można oddać się słodkiemu lenistwu. Pinokio postanowił zostać z kolegą aż do czasu jego wyjazdu. Kmiot zachęcał chłopca opowiadaniem o wspaniałej krainie aż w końcu nakłonił go do wspólnego wyjazdu. Odjechali na osiołkach. W Zabawkonii bawili się świetnie dopóki po pięciu miesiącach nie zaczęli zmieniać się w osiołki. W końcu przyszedł po nich woźnica i zabrał ich na targ. Pinokio został sprzedany właścicielowi cyrku. Był zmuszany do wykonywania sztuczek cyrkowych. Na jednym z przedstawień zauważył wśród publiczności wróżkę. Poznał ją, ponieważ kobieta miała na szyi charakterystyczny medalion z kukiełką. W końcu Pinokio okulał i został sprzedany innemu mężczyźnie, któremu zależało jedynie na skórze osła. Osioł wrzucony do wody zmienił się w pajacyka.


Chłopiec opowiedział mężczyźnie swój los, jednak w obawie przed kolejną niewolą wskoczył do morza i porwały go fale. Unosił się na wodzie aż w końcu połknął go